InnoVadi Girişimcilik Merkezi

Girişimcilik Merkezi Uzmanı
#

Erzurum'da hayata gözlerimi açtığım bu yolculukta ailemin meslek hayatı sebebiyle rotamı Uşak ve İzmir'e çevirdim. İlkokul ve lise eğitim hayatımı Uşak'ta geçirirken; tamamlayıcı özel öğrenimlerimi İzmir'de gerçekleştirme şansım oldu. Selçuk Üniversitesi ile Konya maceramın başladığı lisans öğrenimim sonrası Konya’da yaşamaya devam ediyorum.
Basketbol başta olmak üzere aktif bir spor hayatı geçirdiğim ilkokul ve lise yıllarında kendi kendine öğrenme metoduyla merakım olan bilgisayar bilimleri ve kodlama konusunda temel çalışmalar gerçekleştirdim.
Makine Mühendisliği Bölümü'nü 2012-2018 yılları arasında tamamladığım Selçuk Üniversitesi'nde tiyatro ve müzik alanında birden fazla öğrenci kulübünde yönetici pozisyonunda görev alırken; global bir mühendislik organizasyonunun üniversite resmi  öğrenci kolu kurucu başkanlığını yürüttüm.  


BASAMAKLARI TIRMANMAYA DEVAM ETMELİYDİM

Üniversitede geçirdiğim öğrencilik yıllarında sosyal ve kültürel etkinlikleri gerçekleştirme misyonuyla öğrenci yerleşkesinde bulunan bir kafede 1 yıla yakın süre zarfında işletmecilik yaptım. İşletmede  gerçekleştirdiğim etkinlikler, aktivasyonlar ve izlediğim farklı pazarlama stratejileriyle dikkat çekmemle birlikte global bir enerji içeceği firmasının marka müdürü pozisyonunda 3,5 yıl boyunca çalışma şansı elde ettim. Bu pozisyondaki çalışma hayatım boyunca Selçuk Üniversitesi kampüsü ve çevresi başta olmak üzere İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgelerinde üniversite öğrencilerine odaklı satış ve pazarlama faaliyetleri gerçekleştirdim. Söz konusu faaliyetlerle organizasyonel ve finansal yönetim tecrübesinin yanında Affinity marketing, digital marketing, event marketing ve content marketing alanlarında deneyime sahip oldum.

Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrenciliğimin son yılında InnoPark Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin Teknoloji Transfer Ofisi ve Girişimcilik Merkezi’nde uzman yardımcısı pozisyonunda işe başladım. InnoPark TTO’da Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirlikleri, Fikri Sınai Mülkiyet Hakları, Devlet Destek ve Teşvikleri, Bilgi Ağı ve Eğitim faaliyetlerini yürütülmesinde yer alırken Bilgi Ağı ve Eğitim Faaliyetleri biriminde uzmanlaşma yolunda ilerliyorum. Aynı zamanda Girişimcilik Merkezi’nde ise TÜBİTAK, KOSGEB ve melek yatırımcı destekli girişimlerin ön-kuluçka, kuluçka ve hızlandırma aşamalarında yönetimsel ve organizasyonel hizmet sorumluluklarımı sürdürüyorum.

Şu ana kadar yer aldığım tüm kurum, kuruluş, ekip ve organizasyonların içinde bulunduğum için kendimi şanslı hissettiğimi söylemeden geçmemeli.
Saygı değer bir profesör hocamın
da dediği gibi:
"Şans her zaman hazırlıklı olandan yanadır."